| AndreyIstetul a întrebat:

La ce varsta au copiii voie sa se urce pe scaunul din dreapta soferului?

Răspuns Câştigător
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Anida are dreptate. In regulament scrie ca nu ai voie sa transporti copii de pana in 12 ani pe locul din dreapta.

55 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Dupa varsta de 14 ani.

| Zoombe3 a răspuns:

Dupa 14 ani.

| anida a răspuns:

In regulament scrie ca se interzice conducatorului de autovehicule "sa transporte copii in varsta de pana la 12 ani pe scaunul din fata al autovehicului, chiar daca sunt tinuti in brate de persoane majore"

| mikey a răspuns:

La 14 ani cand are buletin

| dulshe a răspuns:

Incepand cu 12 ani!

| frumusik007007 a răspuns:

Eu stiu ca la 12 ani dar nu stiu daca te va intreba cineva cati ani are pasagerul din dreaptawinking

cami
| cami a răspuns:

Daca este mai plinut, si dezvoltat, cine crezi ca-l intreaba? eu stiam ca de la 12 ani. dar si pe la 13 jum stateam cu frica in san, ca poate. poate ma intreaba de buletin.worried
Cel mai indicat ar fi de cand isi face buletinul, si anume de la 14 happy

| Elly4all a răspuns:

Buna, copii au voie sa se urce pe scaunul din dreapta soferului, la varsta de 14 anihappy. dar trebuie sa aiba centura pusa pentru a nu avea probleme cu politia si Doamne fereste sa nu se intample un accident.
Byehappy Elly

| Antonimu a răspuns:

P. S. Chestia cu 14 ani este valabila doar pentru motociclisti, adica aia care au masina pot lua pasageri (pe scaunul din fata) de la 12 ani, si motociclistii (printre care ma numar si eu) pot lua pasageri de la 14 ani in sus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Copii au voie în față pe scaunul din dreapta șoferului (sau scaunul mortului) după vârsta de 14 ani și obligatoriu centura de siguranță.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 14 cicabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la 14 prevedea legea din cate stiu, si app toti cei care ocpua locurile din fata indiferent de varsta trebuie sa poarte centurawinking, bine scutiti sunt astia de la autobuze, taxi etc, soferi ma refer

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la 12 ani.este destul de clar, atata timp cat scrie in regulament.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu ca de la 12 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dopa 12 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa varsta de 12 ani asa scrie in noul regulament

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In noul regulament s-a aplicat regula din decembrie, 2007 ca pe scaunul din dreapta soferului pot sta copiii de la 12 ani in sus.Deci afirm si eu ca Anida are dreptate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la 12 ani Codul rutier 2009

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiam ca la 14 dar fata mea spune ca au venit niste politisti la ei la scoala cu o campanie si le-au spus ca la 12...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu acum am implinit 12 ani( nebuna de minesmug) si in regulament zice ca poti sa stii un copil in fata de la 12 ani.(eu stateam de la 10 laughing )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la 12 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut eu am 12 ani si stau in fata ma oprit politia si s-a uitat doar daca am centura si ce varsta am si i-am spus 12 si nu mi-a dat amenda sau vreo avertizare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai uite care e faza ai voie sa stai in fata cand ai 14 ani si buletinu facut si centura bineinteles

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acuma de la ce varsta e voie? De la 12 sau 14?happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 12 ani ai voie sa stai in fata! tonguetonguetongue:p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

14ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la 12 ani ai voie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori 14 ori 12 nu stiu ce sa zic