| emoboy a întrebat:

La ce viteza se raceste cum trebuie Mobra Hoinar?

3 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Nu prea conteaza viteza, daca are reglata si pusa la punct, ulei bun, carburator desfundat, radiator (Nu se poate numii radiator dar ma rog chestia aia) ok atunci poti merge cu orice viteza fiindca se raceste indeajuns!

Stefan
| Stefan a răspuns:

Motoreta Mobra Hoinar are recire fortata [aerul patrunde printre aripioarele cilindrului si chiuloasa ] datorita vitezei de deplasare. Deci racirea motoretei Hoinar se face in functie de viteza de deplasare.

| vader a răspuns:

La orice viteza se raceste, totul e sa ii pui ulei in benzina daca vrei sa nu strici motorul.