| Drsss a întrebat:

La controlul pentru ochi la scoala de soferi cam ce distanta e dintre tine si panoul cu litere?
Este vreo problema daca cu ochiul drept nu vad bine de la distanta?

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Testeaza vederea cu un nr de inmatriculare la 20 de pasi mari distanta, daca vezi bine o sa treci testul la litere si nu iti trebuie ochelari de vedere

| Drsss explică (pentru mgtow):

Sau cu 1 milion se rezolva treaba happy

| mgtow a răspuns (pentru Drsss):

Cam asa ma gandeam si eu, la noi nu dispare niciodata (atentia)

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cativa metri. Vreo 4-5. Da, e o problema daca nu vezi cu un ochi. Medicul poate hotara sa nu iti dea vizita medicala. Dar se rezolva cu ochelari

suntserios
| suntserios a răspuns:

SearchingHard vezi ca odata se scrie legat in context. Ce sa zic, oi fi analfabet da e penibil rau cand atragi atentia la cum scriu unii si tu scrii gresit. Nu te poate lua nimeni in serios. Si daca vrei sa imi comunici ceva scoate ignore pe care mi l ai dat pentru ca probabil te am mai corectat in trecut si nu ai putut trece peste.

| Holiday a răspuns:

Fii atent cum faci. Cand intri in cabinet te uiti la panoul ala. Memorezi literele de pe ultimul rand, alea cele mai mici, ca doar din alea te intreaba. Acoperi intai ochiul cu care nu vezi bine si te uiti cu celalalt ca sa mai ai timp sa studiezi alea. Apoi cu celalalt vezi a cata e indicata si stii ce litera e dupa pozitia ei.

| armiaso a răspuns (pentru Holiday):

Si fentand la examenul oftalmologic utilizatorul TPU Drsss isi ia permisul si peste 1 luna de zile utilizatorul de TPU Holiday asteapta la trecerea de pietoni in spatele unui indicator de prioritate, se face verde si trece, iar utilizatorul Drsss care isi luase permisul in urma sfatului lui Holiday de a fenta un examen IMPORTANT trece peste el cu masina si auzim la stiri de inca un mort pe soselele patriei.

intreabarea normala care trebuie pusa este... TU ESTI NORMAL Holiday?

| suntserios a răspuns (pentru armiaso):

Macar de am avea norocul sa dea doar peste el si nu peste noi

| Drsss explică (pentru suntserios):

Si pușcărie faci tu?

| suntserios a răspuns (pentru Drsss):

Pai nu, tu faci.

| Speranta12 a răspuns:

Măi, suntserios, invata o data limba romana. Se scrie "hotari", nu "hotara" cum ai scris tu! Lasa aerele de desteptaciune, ca nu esti nici pe departe.

| armiaso a răspuns:

Faci ochelari si ai rezolvat problema.