| vlad93fcv a întrebat:

La multi ani tuturor, sanatate si tot ce va doriti sa vi se indeplineasca in anul ce tocmai a sosit! M-am hotarat in a-mi achizitiona o Skoda Fabia mai noua de anul 2009 in aceasta primavara.Acum va intreb ce voi, ce parere aveti de aceasta masina? Este un model fiabil, costurile de intretinere sunt rezonabile? Si ce tip de carburant si motorizare ar trebui sa aleg, benzina sau motorina? Masina va fi folosita zilnic pentru naveta in jur de 50 de km si pentru iesiri in weekend, deci va fi destul de solicitata.Care alternativa de combustibil ar fi mai potrivita? Va multumesc si respect!

Răspuns Câştigător
| andreiboy11 a răspuns:

Modelul pe motorina este cam rar intalnit deoarece lumea prefera de obicei motorul 1.2 benzina pentru ca masina este mica.Sunt masini fiabile, foarte usor de intretinut si ca motor ti.as recomanda 1.4 benzina, 1.6 chiar daca o vei folosi des.

| vlad93fcv explică (pentru andreiboy11):

Merci mult pentru raspuns.Totusi as dori sa-mi lasi adresa de email pe privat daca se poate pentru unele intrebari suplimentare.

1 răspuns: