| alexAlexalex9991 a întrebat:

La proba teoretica pentru obtinerea permisului de conducere ( la sala ), la contraventii se cere si numarul punctelor de penalizare respectiv amenda sau doar trebuie sa stiu care contraventii se pedepsesc cu amenda sau si cu amenda si cu puncte de penalizare?
Cu alte cuvinte vreau sa stiu daca se cere numarul punctelor penalizare/amenda.
Multumesc!

2 răspunsuri:
| aneliram a răspuns:

Bună
Nu se cere si numarul punctelor. Să faci chestionare pe site-ul drpciv ( trebuie să îți faci cont acolo) așa sunt și chestionarele de la examen. Succes!

| aneliram a răspuns:

Trebuie să ști și numarul punctelor de penalizare, scuze.