| Alinaaa60 a întrebat:

La schimbarea dintr-o treapta superioara intr-o treapta inferioara la ridicarea ambreiajului se accelerează?

Răspuns Câştigător
| IONEL39 a răspuns:

Ridic ambreiajul usor cursiv, iar in acelasi timp apesi usor acceleratia ca sa ii dai putin avant

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu-i obligatoriu daca ai deja viteza necesara. Doar daca vrei sa treci iarasi la o viteza superioara.

| sierra1 a răspuns:

Te intrebasem ceva, nici un ecou?

| Alinaaa60 explică (pentru sierra1):

Urmează să fac scoala

| sierra1 a răspuns (pentru Alinaaa60):

Atunci eu zic să lași teoria pedalelor, mai așteaptă nițel, asta se invață PRACTIC cu instructorul!

| DaniTDCI a răspuns:

Da, se accelereaza, spre exemplu daca mergi cu a 3-a si bagi a 2-a fara sa franezi, atunci se va accelera

| 1234567anaa a răspuns:

Nu,nu se accelerează. Frânezi înainte sa schimbi sa schimbi viteza dintr-o treapta superioară la una inferioară.