| anonim_4396 a întrebat:

La scoala de soferi pentru B se poate face mai mult de o ora la condus intr-o ziua?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Intr-o zi, da. Depinde si de instructor. Dar intr-o ziua, nu.

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca se poate, trebuei sa planifici cu instuctorul.
Oricum, sa termini scoala mai repede, nu conteaza atat de mult, pentru ca nu poti intra in examen mai devreme, tot DUPA implinirea varstei de 18 ani, este posibil.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu faceam deplasari lungi cu instructorul, in care conduceam 2-3 ore dus, si tot atatea intors. Se pot face ore oricum, oricand.

| anonimg a răspuns:

Da, se poate face mai mult de o oră; dar acest lucru îl stabilești cu instructorul.
Să știi că o oră la școala de șoferi are doar 50 de minute și nu 60.
Tot cu instructorul stabilești și zilele când poți să vii la condus, și ora, dar și locul de întâlnire. Posibil să fie mai scump dacă te va lua de acasă. Toate aspectele -inclusiv prețul- le stabilești mai dinainte.
Sfatul meu este ca să vorbești cu instructorul, ca din totalul de ore să îți oprești două pe care să le faci când vei fi aproape de examen pentru ca să-ți împrospătezi cunoștințele, abilitățile.
Succes!