| anonim_4396 a întrebat:

La un volvo v40 97 motor 2.0 am gpl pe el si cred ca mi-a afectat putin acul care imi indica nivelul benzinei din rezervor, mergeam cu masina si s-a aprins beculetul de avertizare ca nu mai am benzina si dupa ce am pornit motorul, acul de benzina arata mai mult, de ce? oare este posibil ca masina sa consume si gpl si benzina in acelasi timp?

1 răspuns:
| catalin055 a răspuns:

Depinde de ce fel de instaliatie de gpl ai pe ea eu am un renault si am si gpl si daca vreau merg numai pe gpl sau numai pe benzina dar in niciun caz nu are cum sa consume si gpl si benzina in acelasi timp