| GeorgeBerbec a întrebat:

Locuiesc in Bucuresti si in curand o sa dau de carnet. Vreau ca toata clasa a 12 a sa ma duc cu masina mea la liceu(liceul este in cealalta parte a Bucurestiului). Parintii au spus ca in 2 ani o sa imi ia un Duster. Ce masina care sa consume foarte putin si cu care sa ma duc zilnic la liceu imi recomandati? Sa coste pana in 1500 Euro. Mersi

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Un renault cu 2 usi cu cea mai mica motorizare benzina.

| Panamax a răspuns:

Opel Corsa 1.3 d.Este mult mai rapid decat Loganul, consuma mai putin, taxe mai mici si arata mai bine.

| GouDidodino a răspuns:

Bicicleta

| CosminGK a răspuns:

Logan 1.5dci primul motor de 65 de cai cred ca era, uiti sa mai bagi motorina in ea!

| GouDidodino a răspuns (pentru CosminGK):

Dar iti pica injectoarele

| CosminGK a răspuns (pentru GouDidodino):

Nu pica absolut nimic daca stii sa mergi cu ea si bagi motorina ok. Oricum la noi in Romania si benzina si motorina sun proaste.Eu am avut un 1.5 logan ph1 cu 450 de mii de km, cumparat de nou si nu a picat niciodata injectoare sau alte chestii de genul.A fost servisat la timp, revizie etc!

| GouDidodino a răspuns (pentru CosminGK):

Ferice de tine care stii sa mergi corect cu masina, noi ceilalți habar avem

| CosminGK a răspuns:

Iti mai poti lua daca nu ai incredere in logan, o skoda octavia 1 cu 1.9 alh, alea sunt nemuritoare sau golf urile din gama vag

| elKOSHMAR a răspuns:

E36 1.8is, consum mic, putere mare.

| 10MădălinRăzvan a răspuns:

Eu ti as recomanda un e46 mai atragi priviri..asa cu loganul te iau toate in ras

| suntserios a răspuns (pentru 10MădălinRăzvan):

Cred si eu ca atrage priviri cu e46 la cum curg tablele de pe el...

| 10MădălinRăzvan a răspuns (pentru suntserios):

Daca ai logan nu esti inclus in discutie baietas

| suntserios a răspuns (pentru 10MădălinRăzvan):

Nu am logan, dar nu vad problema daca as avea. Oricand un Logan sau Duster nou decat un junghi de BMW de 16 ani

| 10MădălinRăzvan a răspuns (pentru suntserios):

laughing))) alea sunt pentru pasionati pentru cei care investesc. eu nu mi as da junghiul cum zici tu niciodata pentru un duster... depasesc 4 dustere odata...cu cei 180 de caluti pe care ii are asa ca nu vorbi

| suntserios a răspuns (pentru 10MădălinRăzvan):

Da, e plin in trafic de pasionati din astia... care scot fum si pica tabla de pe ea