| Num3Ascuns a întrebat:

Logan sau Sandero? Plusuri si minusuri! Funda

7 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Plusuri: ambele sunt masini low cost.
Minusuri: ambele sunt masini low cost. happy
Ca si raport pret/calitate, pe piata masinilor noi nu prea au concurenta, fiind ideale pentru segmentul caruia Dacia i se adreseaza, altfel nu s-ar fi atins volumul de vanzari impresionant (si nu ma refer numai la Romania).
Personal as alege Sandero, pentru ca imi place foarte mult aspectul exterior iar bancheta rabatabila valoreaza pentru mine mai mult decat portbagajul incapator al Loganului, care nici nu este atat de mare cat pare, avand in vedere balamalele prost concepute. La interior, sub capota si pe drum eu unul nu am sesizat diferente notabile intre cele doua modele, prin urmare acestea ar fi singurele puncte pe care le-as avea in vedere in cazul unei achizitii. Cel putin deocamdata nu ma pot gandi insa la o masina noua, raman pe segmentul de rulate, care se muleaza mult mai bine pe nevoile si gusturile mele, la un pret mult mai mic.

| CosteaVlad a răspuns:

Uite aici câteva discuții în urma cărora poate îțí vei face o părere: http://www.loganclub.ro/......t5575.html
Iar în altă ordine de idei, eu personal mai degrabă aș prefera Loganul, Sandero nu-mi place, nu știu de ce... sau eventual un Duster, și ăla e mișto. :D Categoric, când o să-mi schimb mașina n-o să-mi iau Dacie, asta e clar, tot pe ceva nemțesc aș vrea să mă axez. :) Dar asta mai mult așa ca chestie, când îi văd pe toți în jur numa cu mașini bengoase, parcă nu-mi mai vine să mă gândesc la Logan. :)) Dar oricum, dacă ie să fiu și puțin obiectiv, la raportul calitate-preț Dacia chiar rentează, plus dacă mai adaugi tona de taxe care sunt mult mai mici decât la una străină, automat merită, și mă refer strict la un model luat de nou, indiferent că e vorba de Logan sau Sandero. Altfel, la mâna a doua tot mai bine un Golf 4. :D
O zi bună! :)

| Georgel26 a răspuns:

Salut~! Decat sa copiez ce e aici mai bine cauti tu ceea ce te intereseaza mai mult:
http://www.promotor.ro/......an-2469934

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sandero

| Aiicha a răspuns:

Dacia Duster:X:X

| BaLOnAs99 a răspuns:

Nu stiu plusuri sau minusuri dar eu am Sandero si imi place.(nu stiu prea multe nu conduc)

| BaseplateV1 a răspuns:

Sanderowinking