| mariusalex2019 a întrebat:

Lovitura din spate in centru langa roata de rezervat ( acum roata de rezerva este blocata in portbagaj si nici nu se mai inchide portbagajul) cine este devina? Explicati amanuntit va rog.( Am teoria mea da vreau sa mai intreb sa fiu sigur).

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vina celui din spate. Nu a pastrat distanta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In 90 % din cazuri ala care loveste din spate e vinovat

| MagicOneT a răspuns:

Cel care intra in spate este vinovat mai in toate situatiile deoarece nu a pastrat distanta regulamentara dintre autovehicule. Exceptie, daca tu ai pus frana intentionat in fata lui, atunci tu esti de vina.

| mariusalex2019 explică (pentru MagicOneT):

Un autovehicul din partea dreapta se incadrase pe banda noastra si a trebuit sa franez da nu am franat brusc, ideea este ca el cand a intrat in mine nu a pus frana

| MagicOneT a răspuns (pentru mariusalex2019):

Pare ca a fost vina lui, ai avut un motiv pentru care ai pus frana, daca vezi ca soferul celalat e reticent, du-te la politie.

| mariusalex2019 explică:

La constatare la asigurare cand facem constatarea primeste ceva penalizare? daca am facut amiabila? pe loc?
Ideea ca nu vreau sa pateasca ceva ca a fost cooperant.