| ionutbeach a întrebat:

M-am apucat de scoala de soferi acum cateva zile am bagat dosarul i-am dat actele necesare pentru dosar la instructor si ieri de dimineata m-a chemat la soferie am condus ieri azi tot la fel am condus si m-a chemat si maine in cat timp as termina cu condusul si legislatia ca sa pot da sala

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In mod normal dai 30 de ore intro luna dar vei face 17 sau 15 apoi dai examenu pc si conducerea

| OldSoul a răspuns:

Sala de obicei se da cand ajungi la jumatatea orelor de conducere, astfel vei avea ore si inainte traseului, acum desigur conteaza si daca ai varsta implinita sau nu.

| ionutbeach explică (pentru OldSoul):

Pe 29 fac 18 ani

| OldSoul a răspuns (pentru ionutbeach):

Probabil o sa ajungi sa o dai undeva dupa 15 iulie.

| BogdantheDreamer a răspuns:

Trebuie sa acumulezi 28-30 de ore de condus. Depinde de tine! Conduci in medie 2 ore/pe sedinta. Calculeaza in functie de timpul tau!

| raduraduuu a răspuns:

Nu conteaza cate ore de condus acumulezi. Pentru sala este necesar sa termini partea teoretica adica legislatia.