| Stroe_Clara_1996 a întrebat:

Ma poate ajuta cineva? am luat o masina din Germania si este inscrisa definitiva pe numele tatalui meu. poate sa ii scoata numere rosii? stie cineva

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca este inmatriculata definitiv nu mai este nevoie de inmatriculare temporara (numere rosii). Daca nu este inmatriculata definitiv se poate inmatricula temporar (numere rosii), de cel mult 3 ori, fiecare pe cate 30 de zile.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Adica este deja inscrisa in Romania? atunci nu mai poti lua numere rosii

| oFrunza a răspuns:

Numerele rosii se scot doar cand ai numerele noi iar cu cele rosii poti merge doar 3 luni altfel risti dosar penal.