| eusebiu27 a întrebat:

Ma poate ajuta cineva sa îmi explice cum pot face plecarea de pe loc la un motor pe benzina?

4 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Ai luat permisul auto? Foarte simplu plecarea. Cu ambreiajul călcat bagi în a 1 a și ridici ușor pana la jumatea cursei a pedalei și în acelasi timp accelerezi ușor. Faci testul cu ambreiaj și accelerație separat sa nu supraturezi motorul iar cu ambreiajul cu a 1 îl lași ușor sa vezi de unde începe sa cupleze.

| JicaContra a răspuns:

Te duci la scoala de soferi, ffs
nu conduci masina fara carnet, iar daca nu stii atata lucru este EVIDENT ca nu ai carnet

| TheGentleman a răspuns:

Învârți de ghidon, sau sunt care au accelerația la deget

| DuckDodgers0 a răspuns:

Ridici ambreiajul pana tremura putin masina, pana da sa plece si apesi usor acceleratia