| octa2021 a întrebat:

Ma putei ajuta cu schema, unui sistem de incalzire a automobil electric?

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Ce schema a carei masini anume? Mmsinile electrice au cum le zic oamenii rezistente, deci au elementi si cu aia fac caldura, la fel sunt si la masinile cu benzina sau diesel incalzirea in scaune, tot elementi, deci curentu ce il produce alternatoru incalzeste un elemen(rezistenta) aia da caldura ventilatorul misca aerul in interioru si il trece apoi prin fata acestui element incalzit, asta asa ca idee.In scaune nu ai ventilator, sau acum depinde de masina unele au altele nu, iar daca ai vazut la unele masini cu scaunele din piele pentru ca la alea se pun elementi electrici in scaune daca folosesti la maxim si timp indenlungat pielea aia se coace, e asa tare pe anumite zone.