| Tito97 a întrebat:

Mai are sens să îmi cumpăr mașină dacă angajatorul e dispus să îmi ofere una de serviciu, inclusiv pentru deplasări personale? Ce aș putea face cu banii? Am adunat puțin peste 50.000 de lei.

Răspuns Câştigător
| SingleForOne a răspuns:

Strânge în continuare, pentru că mereu vei avea nevoie. Poate nu vrei un Logan, ci un Audi, BMW sau ceva...

| Tito97 explică (pentru SingleForOne):

Nu cred că se mai justifică să strâng bani de mașină. Angajatorul o să îmi ofere un Touareg de serviciu nou-nouț, plus cartelă de alimentare la Petrom, și în afara serviciului ca mașină personală. Mă gândeam să îi investesc într-o garsonieră pe care să o închiriez unor studenți, mi-aș scoate rapid banii.

| SingleForOne a răspuns (pentru Tito97):

Da, ai dreptate. Sper să și stai la acel job vreo 10-20 de ani. happy

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu iti cumpara, folosesti masina firmei

| Tito97 explică (pentru mgtow):

Nici nu includ altă variabilă în ecuație. Cu banii cel mai sigur voi da avans pentru un apartament cu 2 camere.

| Catrice a răspuns:

Dacă nu știi ce sa faci cu banii, știu eu, dau privat unde sa ii depuiwinking

| Frank51 a răspuns:

Eu aș da avansul pentru o casă.

| Tito97 explică (pentru Frank51):

Un pont inspirat!

| gabicoo a răspuns:

Tu ești ca în bancul ăla: "Nu vând nimic dar postez ca să mă laud"winking
Pentru că îmi ești simpatic uite niște idei de afaceri: Cazino, băutură, femei!

| danbnz a răspuns:

Golaneala Ibiza.

| Gligore2000 a răspuns:

Am dubii ca un angajator iti ofera Touareg nou masina de serviciu.
Cel mai probabil esti un troll visator.
Si imatur.
"Ce aș putea face cu banii?"
Cumpara-ti acadele, daca nu te duce capul la altceva.

Răspuns utilizator avertizat