| AlexBoy88 a întrebat:

Maine am prima sedinta de condus masina cu instructorul si am o intrebare.
Ce greseli nu trebuie sa le fac sau sa le evit pe cat posibil ca sa nu se supere instructorul pe mine?
Pentru cei care au facut ore cu instructorul ce greseli ii inerveaza cel mai tare?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mie mi-a luat cateva ore pana am reusit sa invat Loganul, mai exact pozitionarea rotilor... Era asfaltul super prost, si luam niste cratere de ma mir ca n-am stricat nici o janta. Si el, de-a dracu, m-a bagat pe cele mai proaste drumuri la inceput.
Eu eram invatat cu Dacia 1300 pe atunci, care are ecartamentul foarte ingust...
Multi instructori se enerveaza din prostii, urmaresc sa decurga bine conducerea, fara pagube, nu prea le pasa ce inveti tu... Aia merita doar elevi vitezomani, care au invatat sa conduca pe camp.

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cum adica sa se supere? Daca ai sti sa conduci, n-ai avea nevoie de instructor. Omul ala e acolo ca sa te invete sa NU faci greseli, nu ca sa se supere.
E ca si cum s-ar supara invatatoarea ca nu ti-au iesit bastonasele ca alea tiparite.

| darrio2007 a răspuns:

Ii enerveaza atunci cand nu faci cum ti se spune.Gresesti o data de doua ori dar trebuie sa te si corectezi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce inseamna ca nu se supere? dar pentru ce spanacu masii il platesti? Ca sa te invete, fix pentru asta il platesti.

| TrăieşteClipa a răspuns:

1.Sa nu fumezi in timp ce conduci, iar daca o faci sa nu-i dai fumul in fata instructorului
2.Sa nu mananci seminte la el in masina
3.Sa nu injuri pe ceilalti participanți la trafic
4. Daca simti vreun miros nasol sa nu dai vina pe instructor sau pe masina lui. Poti sa sugerezi ca poate undeva se umbla la o canalizare
5.Sa nu-l intrebi daca dai examenul tot cu ***-ul lui de masina

| OvidyuNicu a răspuns:

Un instructor nu se supara niciodata, tu inveti iar el va trebui sa te invete! daca se supara, altul! e plina lumea de instructori