| Mario1994 a întrebat:

Mama are o mașină de vânzare. A distribuit de mii de ori pe Facebook și a postat pe olx, dar nu a găsit pe nimeni clienți. Cum ar putea sa vândă mașina mai rapid? Care e site cel mai ok
?

65 răspunsuri:
| TheGentleman a răspuns:

O duce în târg

| FreddieM a răspuns:

Sa o publice pe market pe Facebook. Parerea mea e ca pretul e foarte bun daca vrea sa o vanda repede. Valoarea reala, daca e in stare buna estetic si mecanic, ar fi mai mare cu 300-400 de euro in plus, dar repet, la 1000 de euroi cine o ia e face o afacere buna. Important e sa o descrie cat mai bine, cu cat mai multe detalii privind conditiile bune in care se afla.
Succes

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai vîndut masina?

| mgtow a răspuns:

La un samsar deala care cumpara masina pe loc, dar trebuie sa mai lase din pret pentru ca ofera mai putin

| OldSoul a răspuns:

OLX-ul e vrajeala, la fel si autovit-ul.
Iti arunca niste numere la misto, sa para ca e vizualizat anuntul, astfel incat sa-si justifice suma ceruta pentru platirea/promovarea anuntului.
Ai zeci sute de afisari a nr de telefon, sute mii de vizualizari, si nu te suna nimeni.
Deci, recomandarea mea, evita OLX-ul, sau, cel putin, nu da bani pentru un anunt, nu merita.
Despre la jumate, nu am ce sa zic, macar aia nu iti cer bani pentru publicarea unui anunt, deci, decat olx, mai bine lajumate.ro
Pe Facebook, ideea e sa postezi in multe grupuri, si cat mai des (eu unul urasc sa fac asta, postez doar in marketplace si atat).
Recomandarea mea e sa faci niste poze frumoase, intr-o locatie buna, astfel incat sa puna masina in evidenta. Sa fie curata, si spalata.
Si, cel mai adesea, pretul conteaza. Pe internet mai toate masinile par la fel, deci, daca tu ceri un pret ok, dar unu cere cu cateva sute mai putin, e clar ca vei avea de pierdut.
Plus ca predominant, sunt multi cu schimburile, si altii care cer ultimul pret, si atat laughing Dupa ce-l afla, nu mai zic nimic.
Recomandarea mea, daca e posibil, e sa duci masina in targuri, sau, eventual, sa o lasi intr-o zona vizibila, cu un afis in geam si aia e.

Si da, stiu ca e o intrebare veche, nu stiu de ce mi-a aparut la recomandate, insa chiar si asa, am zis sa raspund poate o sa ajute aceste informatii si alte persoane.