| Brutum a întrebat:

MARTORUL ACUMULATORULUI sta aprins cand e cheia in contact dar se stinge cand pornesc motorul.
E normal?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, e normal. Acel martor se aprinde atunci cand contactul e pus, dar bateria nu se incarca.
E problema daca se aprinde in timp ce functioneaza motorul.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da... de ce ai avea nevoie de martor pentru acumulator cand masina e pornita?

| Brutum explică (pentru suntserios):

Nu am nevoie happy ideea e sa nu fie problema ca imi sta aprins inainte sa pornesc. Restul se sting doar cel de la acumulator ramane aprins pana pornesc. Nu am gasit nicaieri informatia asta.

| OldSoul a răspuns:

Da, este absolut normal!