| Mkeynes a întrebat:

Masina da ulei.
Cred ca e un furtun spart ceva.
Cat de periculos este? Se mai poate circula cu ea pana se rezolva problema?

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Scurgerea de ulei poate compromite motorul si in 30 de secunde, daca ramane fara ungere.
In plus, este ilegal sa circuli cu pierderi de ulei ori combustibil, indiferent de unde provine.

| Edmonds2342 a răspuns:

Rezolva problema cat mai repede, nu cred ca vrei sa îți strici motorul doar pentru ca ai întârziat o reparație care oricum trebuie făcută.

| N1GHTMAR3 a răspuns:

Problema trebuie rezolvata cat de repede se poate daca folosesti masina zilnic.
Daca se scurge mult ulei in timpul mersului atunci este ceva serios pentru ca motorul nu o sa aiba destul si o sa se uzeze repede in acea perioada.
De circulat ai voie dar pe banii tai daca o sa se strice masina...

| Florentin753 a răspuns:

Mergi cu ea la un service sa facă o constatare. Dacă pierzi tot uleiul riști sa distrugi motorul... Poți pierde câteva sute de grame pana ajungi la service dar meri urgent. Nu s-a aprins niciun martor în bord?

| Mkeynes explică (pentru Florentin753):

Nu
Si am verificat uleiul si e ok
A fost mecanicul azi la mine
Si mi-a zis ca sambata are timp pentru ea
Sa o desfaca si sa o spele sa vada pe unde da ulei