| Thechoiseisyour a întrebat:

Masina e din 2004 dotata cu casetofon (renault clio. As vrea sa ascult muzica cu stickul sau de pe telefon, ce soluții sunt? Exista adaptoare?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Exista modulatoare FM auto, care citesc stick sau card SD, si transmit prin radio muzica.
Sunt ieftine, dar e o adevarata loterie cu ele, s-ar putea sa nu gasesti prea usor unul care se aude bine si nu are nici un defect.
Eu iti recomand modelul asta http://magazinonlineieftin.allshops.ro/......manda.html
Am avut unul identic, afisajul era cu cifre albe, pe fond negru. Afisajul s-a stricat la nici 2 saptamani dupa ce l-am cumparat, insa modulatorul a tinut destul de mult, si se auzea foarte clar. E printre cele mai ieftine. Nu arunca banii pe modele scumpe, am avut foarte multe pe mana, si cu cat erau mai sofisticate (ecran complicat, memorie interna, diferite culori la afisaj), cu atat se auzea mai cu bazait pe fond.
Si inca ceva, nu il lasa pornit cand nu esti in masina, al meu cand s-a stricat a luat foc :))

2 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Schimbi unitatea, e prea veche

| BlackCat13 a răspuns:

Exista multe modele