| anonim_4396 a întrebat:

Masina mea are o problema (cred) cand o pornesc, merge dar putintel in suturi, adica, cand plec de pe loc vibreaza putin (nu mereu). masina este un volvo v40 1997 motor 2.0 i dar in rest merge foarte bine 136 cai putere, nu stiu, cateodata porneste si mai greut, cand ii dau cheie normal, si la temperaturi ma joase, din momentul cand s-a auzit motorul, nu dureaza mai mult de 2 secunde sa porneasca, dar cateodata dureaza 4 secunde ( totusi porneste la prima cheie big grin )

2 răspunsuri:
| bogz a răspuns:

Poate are filtrul de benzina infundat.

| anonim1 a răspuns:

Pai are si ea o varsta! daca mergi la mecanic, ai grija sa nu te fenteze cu ceva, sa iti zica ca e nu stiu ce problema mai grava si cand colo ii ceva minor...bafta