| RaduGabriel123 a întrebat:

Masina merge in 3 pistoane, am probleme cu bobina de inductie, nu mai functioneaza bine, am mers la un mecanic care am auzit ca este foarte bun, la mine in zona care cum am pornit motorul mi-a spus ca trebuie distributia ca bate lantul si bobina si ca se va uita el la preturi pentru piesele originale de distributie. Azi ma suna si imi spune ca un kit original de distributie cu inca vreo 2 garnituri pe unde pierde ulei motorul costa 12mil+4 mil manopera+4 mil bobina care zice el ca o pot lua si la mana a2a. Pe net am gasit kit distributie lant pentru z12xe original la 6-7mil maxim si bobina BOSCH la 3mil.ce ziceti de preturile lui, merita? Alte recomandari? Am un corsa c 1.2 2001 x12xe 75cp.

1 răspuns:
| Demetra01 a răspuns:

Pentru masina ta eu as spune sa cumperi de la dezmembrari. Pentru corsa gasesti destule piese, chiar destul de bune. Nu merita sa platesti asa de mult. Si eu am schimbat alternatorul pe masina mea de la dezmembrari, ca altfel plateam de vreo 2-3 ori mai scump.