| AlexDorinel a întrebat:

Mașinile japoneze gen Honda, Nissan sunt de fițe cum sunt majoritatea alea nemțești?

Și ce părere aveți despre aceste mașini? Fiabilitate etc.

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu sunt fite decat daca iei ceva foarte scump sau ceva modificat extrem.
Primul exemplu de masina de fite care nu iti este neaparat necesara dar arata si este un super-car este Nissan GTR.
Al doilea exemplu de masina japoneza de aceasta data modificata masiv sa zicem o mazda rx-8 cu 2 turbine pe motor rotativ si body kit complet rocket bunny.
Astea 2 exemple sunt mai de fite asa sa le zicem ca ies in evident, in rest maisnile japoneze nu sunt de fite, sunt alegerea oamenilor intelepti, dar vezi ca ele desi au preturi mai mici ca nemtestile la piesele originale si revizii sunt sau depasesc anumite modele nemtesti.

| Lukasssz a răspuns:

Sunt masini ca oricare altele, eu personal nu vad de ce te-ai da mare ca ai o bucata de fier mai scumpa care oricum peste 2-3 ani o sa ii scada valoarea.

| Zuzu1991 a răspuns:

1. nu sunt de fite, nefiind chiar asa de scumpe
2. sunt MUUULT mai fiabile decat alea nemtesti... jeep cu un milion de km la bord, sa iti bagi unghia in gat Mercedes

Răspuns utilizator avertizat
| tudorvolcano a răspuns:

Mercedes, BMW etc. sunt mașini de fițe în România.
În Occident dacă vrei să întorci privirile, îți trebuie un Aston Martin, Lamborghini, Ferrari, sau eventual un Jaguar tunat.

Mașinile japoneze, dacă sunt făcute după măsurile japoneze, sunt OK. Mașinile care se vând de obicei în Japonia, fiind mai mici, au avantajul de a necesita mai puțin spațiu când parchează. Ajută enorm în străzile înguste, unde trebuie să faci parcări laterale. Deasemenea, consumă și mai puțin combustibil, poate cu subsidii, vei putea să iei una electrică la prețul uneia pe motorină/benzină, sau chiar mai ieftin de atât.

| CosticăfugimistrețuCostică a răspuns:

Nissanul nu e de fițe de Honda nu știu dar Nissanul nu că și tata are și e pe undeva prin mijloc