| anonim_4396 a întrebat:

MCV-urile de la politia locala Bucuresti au si radar pentru viteza?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Numai cele inscriptionate cu politia rutiera

4 răspunsuri:
| BassHunter13 a răspuns:

Bine inteles ca nu! Si ei nu te pot nici amenda! Toate amenzile date de catre politia locala(In afara de cele pentru parcare neregulamentare) au fost invalidate de catre judecatori (cine a dat in judecata)

| AlinnJe a răspuns:

Da, ele au.

| LegiuitorulX a răspuns:

Nu, politistii locali nu sunt agenti de politie si nici ofiteri, sunt angajati ai primariei. Numai masinile de politie ''siguranta si incredere'' au dreptul si calificarea sa foloseasca aparatul radar.