| Stefan_Alexandru_1997_8ikP a întrebat:

Mercedes Benz W211 (2003-2005). Cum stă treaba cu sistemul asta de frânare SBC (Sensotronic Brake Control)?

Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

A fost un sistem cu foarte multe probleme și mașina ar trebui să aibă cartea de servici la zi, inclusiv, rechemări în service.
S-a instalat prea multă electronică pe acest model, instalația electrică nu făcea față, iar noile sisteme nu au fost îndeajuns testate și au avut probleme.
Acest SBC, era un sistem electrohidraulic de frânare, scos de pe model după facelift în 2006. Cu un tester verificați dacă toate sistemele funcționează corect și dacă există erori.