| Floryn9 a întrebat:

Merita aceste lucruri la o masina?
*Curatare sistem de admisie cu Solutie Pro Line
*Decarbonizare motor
*Curatare injectoare
*Curatare filtru de particule

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Merita curatarea admisiei daca se refera la demontarea ei si curatarea intr-o masina de spalat cu presiune.
Decarbonizarea motor e o porcarie, poate avea mai mult efecte negative decat pozitive (catalizator topit, de exemplu).
Curatarea injectoarelor merita daca se face de catre un specialist, pe banc special de injectie, unde se desface bucati, se curata si se recalibreaza.
Curatarea filtrului de particule la fel, merita daca se face pe o masina speciala, demontat (se baga solutie de curatare, se sufla aer comprimat in el, etc).
Daca operatiunile scrise de tine se efectueaza CU PIESELE PE MASINA, e frectie la picior de lemn, nu pierde vremea cu asemenea trucuri minune, ca nimeni nu e Iisus al masinilor. Pana nu dai piesele jos sa le cureti, nu faci absolut nimic, arunci banii pe geam.

| Wr3nch a răspuns:

Da pentru ca imbunatatesc performanta si rezista piesele mai bine in timp, = mai putine reparatii scumpe.

| Sofer a răspuns:

Decarbonizare motor mi se pare o prostie. Sunt destui care pun botul sa faca asta.

| Panamax a răspuns:

Ar mai fi si frectia la un picior de lemn de adaugat pe lista.