| Maniax a întrebat:

Merita sa cumpar un cross loncin de 125cc?

5 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

NU! Orice cross sau enduro made in China vei avea mari probleme cu el, si in maxim 2 ani iti garantez ca vei mai baga in el cel putin pretul de achizitie inca o-data daca nu chiar mai mult, depinde cum il exploatezi. Singura solutie ca acele motociclete sa reziste este sa le ti in garaj laughing Mai bine te orientezi spre o Honda mai veche SH si va avea viata mai lunga decat orice model de Loncin!

| Trefla a răspuns:

Eu am un atv de la loncin de 200cc si l-am tinut 3ani fara probleme(dupa l-am dat ca m-am plictisit de el)nici o problema majora.Consumabilele, carburator, filtru de aer, in rest nu am schimbat nimica... daca vreti sa stiti multe piese de la yamaha sau honda sunt fabricate sub licenta loncin.Maniax poti sa il iei cu incredere daca esti la inceput

| Andrei233 a răspuns:

Din punctul meu de vedere,nu prea se merita, dar daca iti plac drumurile greu accesibile, e ok happy

| ioana_9377 a răspuns:

Nu...dai bani degeaba

| Cristian1 a răspuns:

Absolut NU! Mai bine mai aduna ceva bani si iti iei ceva calumea, gen HONDA CRF, YAMA YZ, KAWA KX, sau ceva de generatie mai veche dar care mai duc mult si bine...