| stanciu2nd a întrebat:

Merita sa dau de permis pentru motocicleta la 16 ani? Ce restrictii sunt?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ca merita sau nu asta tu trebuie sa decizi, n-are importanta parerea noastra. De la 16 ani poti obtine, pentru motociclete, categoriile AM sau A1. Parerea mea, daca tot vrei sa conduci o motocicleta, desi nu recomand, este sa obtii categoria A1 si te vei obisnui sa conduci o motocicleta iar de la 18 ani poti obtine categoria A2.
Singura limitare este la categoria AM, nu poti circula cu aceasta pe autostrada, in rest nu sunt alte limitari.

| GouDidodino a răspuns:

Nu merita