| Cosmin_Bogdan_1998_065s a întrebat:

Mi-a fost reținut permisul pe o perioada de 90 de Zile pentru depășirea vitezei fiind începător nu am putut sa susțin examenul pentru reducerea la 30 de zile de suspendare, trebuie sa susțin alt examen pentru a primi permisul in 90 de zile sau se mai Adaugă 30 de zile la alea 90 de zile?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu trebuie sa sustii nici un examen si nici nu poti solicita reducerea perioadei de suspendare, tu fiind incepator (nu a trecut perioada de 1 an de la obtinerea permisului de conducere). Vei putea obtine restituirea permisului dupa expirarea perioadei de 90 de zile.

4 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Daca te manaca, te scarpini.
Daca aveai peste un an puteai sa dai examenul si sa nu mai astepti 90 de tine.
Acum astepti 90 de zile.

| Violleta2022 a răspuns:

Felicitari, ca incepator sa ajungi sa ti se ia permisul pentru 3 luni, inseamna ca ai avut peste 30 km peste viteza legala si sincer, daca erai in strainatate, aveai permisul suspendat pe 1 an.
Pacat ca pedeapsa este atat d eblanda pentru cat de periculos sofezi.
Dar nu-i nimic, poate inveti ceva din situatia asta, ca data viitoare sa nu nu mai repeti gresela, ca poti murii oameni din cauza unei obsesii cu viteza.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu trebuie sa mai sustii niciun examen, il vei primi peste cele 90 zile

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Ar trebui sa ti se anuleze permisul si sa ti se interzica pentru totdeauna optinerea altui permis, pentru ca dupa mai putin de un an nu esti capabil sa treci un examen asa simplu. din cauza inconstientilor ca tine mor oameni nevinovati