| maryws11 a întrebat:

Mi-am cumparat azi un ford mondeo din 2004 ca norma de poluare euro4 diesel si as vrea sa stiu daca as outea sa alimentez cu motorina euro 5 daca ar fi mai buna pentru masina si mar mai interesa niste sortimente de motorina DE LA CEI CARE FOLOSESC MAI FRECVENT STATIA DE ALIMENTARE MAL care ar fi mai bune calitativ nu conteaza pretul ASTEP RASPUNS URGENT =FUNDA

Răspuns Câştigător
| Radu_Hariga_1988 a răspuns:

Omv,Petromv gasesti cel mai bun carburant, poti sa pui de care vrei tu dar te sfatuiesc sa pui aia mai scumpa are cifra cetanica mai mare si se arde mai bine.

5 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Mai gasesti motorina de la locomotiva, de la vapor, dar in statiile rompetrol gasesti motorina buna

| Diavolcata a răspuns:

La Petromv

| Diavolcata a răspuns:

Altundeva baga apa in motorina, benzina etc.

| adishorMS a răspuns:

Motorina nu conteaza sa fie buna calitativ, daca bine stiu nu mai este decat euro 5
ca statie se schimba situatia de la statie la statie cea mai proasta la lukoil si pompetrol(comfirmat de un nene cand am dus injectoarele la reparat) si de la mol am bagat mai demult 10-12 ani si am facut 8 ore 150km. in rest noroc in Romania din pacate

| LegiuitorulX a răspuns:

Toata motorina din Romania e de proasta calitate pentru ca are apa in ea. Distruge injectoarele pana in 90.000 km.
Nu mai exista carburanti Euro 4