| Marinoiu_Flavius_1999 a întrebat:

Mi se opreste masina in mers...moare motorul....nu stiu ce are.

e adusa de 2 luni din Germania...

toate filtrele sunt schimbate, nici unn mecanic nu stie ce are.

cine ma poate ajutaa?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cand mecanicii nu stiu ce are inseamna ca nici aici nimeni habar nu are ce e, in cazurile astea recomand sa nu te iei dupa nimeni, eventual asa dupa un sfat dat din experientele traite ale utilizatoriilor care vor raspunde. Masina ta are nevoie de vag-com (e un aparat care se introduce in masina ta si va detecta problema) trebuie dusa la dealerul oficial daca e wv golf o duci acolo de ex; sigur vor afla ce are. Poate sa fie o piesa scumpa, cand e o avarie mai simpla la masina se afla cu usurinta de orice mecanic dar cand e belea mare rar mai dai de un tip care stie ce e cu exceptia casei oficiale.

| 0rlando a răspuns:

Dă mai multe detalii.
Marca, model, motorizare, an.
Ceva simptome, că nu avem cum să ne dăm seama.

| AgathaRo a răspuns:

Ce marca/tip, motorizare, sursa de combustibil?

| alexw147 a răspuns:

E de la pompa de alimentare e infundata, si unchemiu a patit la fel cu un ford focus