| Baddboy a întrebat:

Motocultor.
Cele de la Ruris sunt bune?
Marca Breckner, Weima are cineva, este chiar made în Germania?
Care ce marci aveți?
Mulțumesc tuturor!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ruris sunt romanesti si cu asta spui tot. Firma slaba rau. Daca vrei utilaje calumea iei STIHL sau Husqvarna. Mai scumpe dar nu te plimbi prin service cu ele. Am drujba husqvarna si masina de tuns iarba pe benzina STIHL. Daca le ingrijesti tine si 10 ai. Bunicul meu a avut tot husqvarna si la tinut o gramada de ani.
Ai o gramada de service-uri STIHL si Husqvarna. Nu am cumparat decat piese considerate consumabile de gen: lant, lama, ulei. Dar nu se strica DACA le ingrijesti si nu le dai la unul si la altul.
Nu iti lua scule romanesti ca nu tin. Un vecin are motocultor (ala de sapat daca asa ii zice) romanesc si tot schimba la piese. Piese de sute de lei la mana a doua. Daca le iei direct din reprezentanta nu merita ca iei altul nou. Daca vrei sa ai scule de calitate si ceva pe ce sa te poti baza atunci iei STIHL sau Husqvarna. Motoarele STIHL stiu ca sunt ceva mai puternice si banii sunt tot pe acolo ca la husqvarna.

| Baddboy explică (pentru anonim_4396):

Stihl nu are deocamdată motocultor. numai motosapă.
Dețin drujba și cositoare stil?
Am nevoie de motocultor la carat una alta in special

| anonim_4396 a răspuns (pentru Baddboy):

Mergi la o reprezentanta Husqvarna atunci. Eu nu as lua scule romanesti. Vad cum le tot repara altii.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Baddboy):

Firmele romanesti nu sunt atat de slabe pe cum zice colegul... Sunt doar presupuneri. De 3 ani trag de o motocoasa "Micul fermier", am schimbat doar un furtunas de alimentare la ea. Am mult de cosit, merge 3-4 ore fara probleme, are si racire buna, iar consumul este mic.
A cam apus epoca Stihl si Husqvarna, marcile astea ieftine cu garantie 2-3 ani sunt mult mai practice, si costa cat un set motor + manopera la una de firma.
Uite aici pareri la sigur despre Ruris, nu presupuneri:
https://www.youtube.com/results?search_query=motocultor+ruris

| Baddboy explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Husqvarna și stil nu au decât motosape, că îmi luam daca aveau motocultor.
Am tot citit...Ruris e in top vânzări...
Mersi o să mă uit și acolo sa vad ce zic?