| RGK a întrebat:

Nu de mult timp mi-am cumpărat un Citroen Ax din 1995, toate faine şi frumoase până într-o zi în care maşina s-a oprit brusc, la 100 de metri după ce am ieşit din benzinărie şi n-a mai vrut să pornească.
Benzina nu a îngheţat, pompa de benzina funcţionează iar filtrul cred că este şi el ok, deoarece in compartimentul motor primesc benzină, bujiile le-am verificat, am şi scânteie, dar totuşi maşina nu porneşte nici la automat şi nici împinsă sau strasă.
Ştie cineva ce ar putea fi? Sad
As rămâne profund recunoscător daca m-ar putea ajuta cineva... Sad

Robert

Răspuns Câştigător
Stefan
| Stefan a răspuns:

Mergi la un service si testeaza masina. E foarte greu sa depistezi defectul de la distanta, totusi verifica filtru de benzina si sigurantele de la tabloul electric.

1 răspuns:
| RGK explică:

Sigurantele sunt ok sad