| Davidenko1 a întrebat:

Nu porneste masina dimineata Passat b5.5 benzina + gpl, am instalatia de 6 luni montata si saptamana asta am problema nu porneste dimineata deloc decat daca setez sa porneasca pe gaz atunci porneste insa pe benzina nu vrea sa porneasca, am un martor in bord EPC sa fie pompa de benzina, sonda lambda?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Vezi pompa de benzina din rezervor, si filtrul de benzina. Nu o lasa cu putina benzina in rezervor.
Verifica daca este presiune in rampa: apesi supapa cu contactul pus, iar daca iti face dus cu benzina, e bine. Daca nu vine benzina cu presiune, mergi pe pompa, senzor, sigurante, mufe, sorb, filtre si conducte.

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat