| DexOnline a întrebat:

(Nu sunt șofer si nu am urcat intr-o masina in viata mea). Locurile de parcare numerotate sunt cu plata? Daca da, unde as putea parca la liber?

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da locurile de parcare notate sunt cumpărate sau închiriate de la primarie deci aceia plătesc pentru locul de parcare, tu zici ca nu esti sofer dar poate mergi cu cineva cu masina nu are voie sa parcheze pe locurile numerotate sau pe locurile de parcare pentru persoane cu dizabilitati ca primeste amendă, poate sa ceara de la primarie un loc de parcare care il numeroteaza si are locul lui bine asigurat.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu ești șofer deci NU ai ce parca

| DexOnline explică (pentru sierra1):

Esti român 100% Nici nu ma asteptam la altceva pe TpU laughing

| sierra1 a răspuns:

" DexOnline a întrebat: (Nu sunt șofer ...as putea parca la liber?"

ce sa parchezi mami?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mersi pentru funda, multa sanatate. Esti fata sau băiat? Scuze curiozitatea.

| Catrice a răspuns:

Daca erau libere, nu erau numerotate...zic și eu că asta e logica.