| bDaniel a întrebat:

Nu vreau răspunsuri la vrajeala ori din ăștia care nu stiu ce vorbesc.

Am o masina înscrisă pe Germania, am folosit-o cât am avut nevoie de ea si acum vreau sa o vand. În România. Partea e ca este încă înscrisă pe Germania. Vreau sa stiu daca pot sa o vand asa, cum e acum. Cu numerele de Germania, stiu ca, cumpărătorul ii schimba numerele si bla bla. Dar, după ce o dau, numerele unde le duc. Trebuie în Germania, sau merge si in Romania?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Problema nu este cu numerele ci cu vânzarea.
Dacă o vinzi acum, așa cum este, mașina trebuie radiată de pe numele tău în Germania, dacă nu, vânzarea nu a avut loc.
Dacă o vinzi în România, ea trebuie întâi înregistrată de către dta în România pe numele tău, iar doar după aceea poți să o vinzi.

1 răspuns:
| niko23 a răspuns:

Eu am predat placutele de Germania cand mi-a dat nr rosii