| Necunoscutu92 a întrebat:

Numerele rosii de imatriculare de la masina ce inseamna

Răspuns Câştigător
| BroascaCuElice a răspuns:

Plăcuțele cu numere roșii reprezintă doar dreptul de a circula cu mașina timp de 30 de zile pentru a-ți definitiva înmatricularea

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inseamna ca masina este inmatriculata temporar, pe o perioada de maximum 90 de zile.

| OldSoul a răspuns:

Sunt numere de circulatie provizorie.
In conditii normale se pot oferi pe maximul 90 de zile (Poti scoate un singur rand de numere valabile 90 de zile, sau 2, 3 randuri de numere valbile 30 de zile). Bineinteles, exista si unele exceptii, si anume cazurile in care se intampina probleme cu actele masinii si se pot elibera numere provizorii pana la remedierea problemei.

Acele numere rosii au scopul de a te ajuta/de a te putea folosii de masina in timpul procedurii de inmatriculare, altfel spus sa te poti deplasa cu masina la RAR, sau unde ai nevoie pana sa fie aceasta inmatriculata.

| Staind a răspuns:

E pe stop

| Andreea11989 a răspuns:

Sunt numere provizorii, pe care le poti avea maxim 90 de zile

| Cybe3r a răspuns:

Sunt numere provizorii cu care poti circula 30 zile.

| Raspunsurisincerepttn a răspuns:

Inseamna ca e un numar provizouriu cu care umbli pana cand primesti numarul definitiv

| Scalax a răspuns:

Sunt numere "zoll" cu care pot sa umblii in tara din cate stiu, care expira in cel mult 90 de zile.