| Petrisor_Vlad_1998 a întrebat:

O masina decapotabila se poate face normala?

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Pai normal ca poti sudezi o capota,banui ca de aia ai zis normala, te refereai sa fie nedecapotabila, asa rezolvi sudezi tabla, pui o cutie din tabla dreptunghiulara, o faci tu cum doresti ce model vrei laughing

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dar de ce crezi ca e anormala?

| sierra1 a răspuns:

Nişte tablă zincată în loc de soft-roof şi gata sau dacă e hard-roof bagi aparatul de sudură şi îl faci "normal"

| Coca_Marian_1984 a răspuns:

Da,se poate modifica,dar nu iti doresc conversia pentru ca e dezastru cu birocratia,RAR si ITP din start iti vor face probleme urate,totul se incurca la acte,trebuie din start sa mergi la RAR sa ceri alt talon pentru masina ta,apoi mai dureaza o gramada pana se omologheaza (DACA se va omologa),apoi naiba stie cum iti vor aranja dosarul cei de la RAR intratat incat sa si re-inmatriculezi masina (pentru ca s-a schimbat tipul de caroserie,masina va fi reincadrata in alta categorie de autovehicule,nu stiu exact aici),si abia apoi verificarile ITP,odata ce rezolvi astea, te poti apuca sa iti modifici masina, daca te ocupi de acte DUPA ce modifici masina, ai sanse maxime sa o dai la fiare vechi dupa ce poti da gres cu actele (din cauza legilor tampide de la noi), recomandarea mea e sa o vinzi sa iti cumperi alta dar cu acoperis rigid sau cu acoperis retractabil rigid, cea de pe urma va fi mai scumpa oricum.