| AlexuTzzuAlex2000 a întrebat:

O parere despre e46 320d 150cp Cod motor:M47N
la ce sa ma astept de la acest motor.
Si vreau sa mai intreb daca e normal ca motorul sa faca un zgomot ca si cand ar bate si sare ulei cand deschid capacul de la ulei in timp ce motorul e pornit.

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pompele de injectie sunt slabe (de la 4000 lei una noua), si ai grija sa nu aiba probleme cu racirea.

| PaulStudio a răspuns:

Salut.

De obicei BMW e46 vin cu probleme, au fost si alergate mult si incep sa cedeze (depinde si cum a fost intretinuta)

Nu este normal ca motorul sa faca zgomote ciudate, sau sa sara ulei pe la capac, ceva nu este in regula.

Te-as sfatui inainte sa cumperi orice masina sa o duci intr-un service sa ii faca o revizie completa, iar daca vanzatorul refuza, din start are ceva masina si nu merita.

| AlexuTzzuAlex2000 explică (pentru PaulStudio):

Multumesc, am inteles, dar ce ar putea fi? Nu se aude daca nu deschid busonul la ulei.