| 3NGL3ZUL a întrebat:

O sa implinesc 16 ani in decembrie si doresc sa-mi achizitionez un scuter, nu trebuie sa fie de viteza ( casa-scoala ) as dori sa stiu cam ce sa imi iau si sa nu depaseasca 2000 de euro multumesc

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa stii ca nu poti conduce legal, pe drumurile publice, fara permis de conducere de categorie corespunzatoare, pentru motociclete, de la 16 ani, se pot obtine categoriile AM si A1. Pentru a obtine permisul trebuie sa faci o scoala de conducere si sa reusesti la testele teoretic si practic.
Nu cred ca gasesti motociclete noi sub 2.000 euro, doar second-hand.

| 3NGL3ZUL explică (pentru Ioandelasal):

Sunt constient ca este obligatoriu sa am un permis de conducere ( nu stiam exact care multumesc pe calea aceasta ) dar eu nu imi doresc o motocicleta ( nu sunt cu viteza ) vreau doar un scuter cu care sa ma plimb prin oras happy

3 răspunsuri:
| MadalinG99 a răspuns:

Exagerat sa dai 2000 euro pe un scuter, eu am vazut pentru AM scutere bune pe la 20mil.

| IsKillerX a răspuns:

Uite intra aici si te descurci tu
http://olx.ro/......3QY1s.html