| AndreiC13 a întrebat:

Ofer funda! Ce ati alege intre un Renault Fluence 2010 70.000 km benzina motor 1.6 5700 euro sau Renault Fluence 2010 160.000 km diesel motor 1.5 5000 euro. in conditiile in care drumurile ce le voi face cu masina sunt undeva 60% oras 40% rural. Multa lume spune ca reviziile sunt mai scumpe la diesel si ca au multe componenete (injectoare spre exemplu) care costa enorm raportat la preturile componentelor pe benzina. Care e diferenta de pret intre revizia unui motor pe benzina si un motor pe diesel?

Răspuns Câştigător
| Pool77 a răspuns:

Daca stai mai mult prin oras, atunci diesel. Motorul de 1.5 diesel afara consuma 5L. In oras undeva pe la 6-6, 5L.
Acum tu stii.

1 răspuns:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Toate masinile diesel din anunturile de vanzari au 160.000 de km.