| DmdDinuMarius a întrebat:

Ofer fundă. Cum aflu codul culorii mașinii, Ford focus 2006 argintiu? Vreau sa cumpăr vopsea și nu știu codul

7 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Daca e masina ta, deschide-i usa de la sofer, si uitete jos pe prag, cel putin asa e la masina mea, si nu e ford.Tre sa fie acolo o eticheta.Sal, sper sa te fi ajutat

| Anca32 a răspuns:

Scoți busonul de la rezervorul unde alimentezi și te duci cu ea la un magazin specializat. Sau mai ai o varianta, pe plăcuta de înmatriculare a mașinii găsești scris tot ce tine de ea inclusiv culoarea ei

| Anca32 a răspuns:

Indiferent de mașină dacă te duci cu busonul de la rezervor într un magazin cu vopsele auto au o paleta de culori și ți găsesc exact culoarea. Eu am dus busonul și mi au găsit exact. Bafta

| DmdDinuMarius explică (pentru Anca32):

Glumiți ma fraților, sunt în Olanda și nu știu cum,,, găsesc codul ala, tot ma uit, tot caut pe net, nu e nicăieri, 50000 și ceva parca începeau codurile la culoarea asta dar nu o găsesc nicaieri

| Anca32 a răspuns (pentru DmdDinuMarius):

Dacă scoți busonul de la rezervor pe busonul ala se vede culoarea ca doar face parte din mașină. Eu sunt în Austria și tot asa am făcut am mers cu ala unde se fac vopsele pentru masini și mi-a dat vopseaua ca doar o face pe calculator ca doar dacă găsește culoarea în paletă are și aia un cod nu? Ce nu ai înțeles

| Anca32 a răspuns (pentru DmdDinuMarius):

Dacă scoți busonul de Iartq ma dar ce nu știi? Sa scoți busonul de la mașină și sa te duci cu el unde se fac vopsele auto. Aia de acolo știu exact

| Anca32 a răspuns:

Http://www.april91.ro/depistare-cod-culoare-auto/ford.html uite aici găsești exact unde pe plăcuta aia de înmatricularea mașinii ce o găsești și dacă ridici capota mașinii pe motor îți apare plăcută aia ca mașina e a ta nu a altuia?