| WayhaughtK a întrebat:

Parere Audi A4 B7 1.8T?

9 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Veche

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Suspensia ca poula, scaune ca din lemn.
Pret de piata cel putin dublu, fata de valoarea reala. Masina idiotului/cocalarului cu buget limitat.
Motorul nu stiu exact cum este, daca e euro 4 generatia veche, inca e ok. Daca e vreun TSI/TFSI, vezi-ti de treaba, ca e scump service-ul si in Romania. Nu ma refer la revizii, ci la reparatia capitala a motorului, ca doar e Vulzvagin premium.

| WayhaughtK explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Este 1.8 ala vechi, nu es TSI/TFSI. Am fost cu unul si de atunci ma gandesc sa iau si eu. Mi-a placut

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru WayhaughtK):

Ala vechi, da, e misto. Ia-l, daca iti place. Suporta soft cu multi caluti, fara probleme.

| WayhaughtK explică (pentru NoTurbinaNoGood):

La fiabilitate lumea zice ca sta foarte bine. Si nici costuri de intretinere extrem de mari.
Nu?

| Digikey a răspuns:

Din ce an?

| WayhaughtK explică (pentru Digikey):

| Digikey a răspuns (pentru WayhaughtK):

E masina adevarata.Se tuneaza foarte usor si te distrezi cu ea.Eu am tfsi si contrar la ce zice prostimea nu consuma ulei si are km cat doua dieseluri la un loc cu turbina originala si fara sa umblu la motor.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Cam multi bani pentru asa masina. Personal in bugetul tau as cauta ceva mai mic si cat mai nou. Nu ma refer sa iti cumperi logan sau polo dar nici sa iti iei o masina de lux veche. Daca totusi esti pornit pe A4 1.8T, motorul este considerat reusit.