| anonim_4396 a întrebat:

Parere Audi Q7 2007-2008 sau Range Rover Sport 2006-2007 ambele cu motor de 3.0 diesel sau 2.7 diesel pe Range? Care e mai bun? Nu la offroad, la ținuta de drum, in afara, in oraș, am văzut ca la RR, pe motorul de 2.7 consuma mai mult in oraș decât Audi Q7 3.0, de ce? Oricare ar fi alegerea primul lucru am de gând sa modific toată toată evacuarea, de la cap la coada, care ar fi prețul aproximativ, nu vreau nici ca dau 2500€ pe evacuare și un service bun,

Răspuns Câştigător
| tudorykul a răspuns:

Range Rover consuma mai mult din cauza ca este o masina mai mare, masiva si trage mai multa masa.

5 răspunsuri:
| Ensiferum a răspuns:

Depinde de cocalar level, eu as alege Range din puncr de vedere optic si al Brandului, Q7 nu as alege deloc de fapt, am un preten caruia i-a crepat motorul la 140000km din motive necunoscute, masina are cutie automata deci... motoarele diesel in v mai bine spus motoarele tdi in v sunt praf.

| anonim_4396 explică (pentru Ensiferum):

Cocalar level? Pai daca ai o anumită mașina ești cocalar? Mai prietenas stai cuminte in banca ta și vezi-ti de Loganului tau din 2004, ca de ii da cineva un picior in trafic, zbori din Dristor pana in Pipera pe geam

| Ensiferum a răspuns (pentru anonim_4396):

? mi-a placut cum ai pus problema logan din 2004? Hai ca esti tare? prin simplu fapt ca ii privesti pe altii de sus.

| AnOnImuSS1 a răspuns:

My frend avand in vedere ca faci comparatie intre Range si un greu din Audi mi se pare o joaca de copii, Audi din gama Q mai ales Q7 este un suv mult mai mare si stabil in timp ce Range este mediu putin lui Q7, Q7 are 5 usi in timp ce Range are intre 3-5 usi, Suvul de la Q7 este cel mai luxos de pe piata la ora actuala, ai pana la 7 locuri in el si motorul este un disel foarte bun, pe cand Range este un suv compact unde ai transmisie si cu doua roti dar si cu 4 eu as alege Audi este pret-calitate superioara! BFT

| anonim_4396 explică (pentru AnOnImuSS1):

Inteleg, dar cred ca ai greșit mode de Range la care te referi, Range Rover Sport, exista doar cu 5 uși, la gabarit nu e cu mult mai mic decât Q7, Vogue, e la mărimea de Q7, însă Sport e pe aproape, e mai mare cu mult decât un Q5, motorizări ca și capacitate ca cele de pe Q7 majoritatea și exista doar de 5 uși, de 3 este RR Evoq. insa Vogue e cam urat, prea Spartan făcut modelul la acea vreme