| Marcu_Stefan_2001 a întrebat:

Parere citroen c5 an 2010 in sus?

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Intrebarile astea sunt prea generale de genul ce parere aveti de fotbal? dar nu zici care liga, ce tara!
Toti producatorii de masini au masini bune si bune-s toate cand is noi, second handurile in schimb sunt loterie unele sunt bune altele nu!
Ar fi gresit sa zicem ceva pro sau contra pentru o marca si un model vorbind la modul general si nu particular, adica asta este masina si astea-s bubele, sau nu are nimic defect.
Inca o chestie orice masina intretinuta corect rezista in timp dar aici sunt necesare invetitii in bani in primul rand, degeaba masina are doar 2 ani daca tu o dai in gropi si nu schimbi nimic la ea niciodata, nici uleiul nici filtrele nimic, normal ca la 3-4 ani va fi praf.
Cazul unei alte masini de data asta tinuta din scurt cu revizii la zi, cu investitii in consumabile si nu numai, poate sa aiba masina si 30 de ani si sa fie in stare perfecta (am vazut cazuri) dar cum spuneam este nevoie de bani si bani bagati.
Cine zice ca are masina cu 400k km si i-a facut el pesonal, nu a schimbat decat filtre si ulei ala singur este un mincinos.

| ANONYMUS554 a răspuns:

E blanbao