| Tinna_Cristina_1989 a întrebat:

Parintii mei ar vrea sa cumpere o masina la mana a doua.Ce marci ar trebui sa ocoleasca,care sunt cele mai proaste? dar cele mai bunicele? in afara de bmw, mercedes laughing FUNDA

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Volkswagen, Skoda (un fel de VW mai ieftin, calitatea e aceeași) și Opel. Eu unul aș recomanda un Opel Meriva, pentru că au sistem Motorrail, adică ai lanț, și nu curea, îl schimbi mult mai rar, consumul mic, ușor de întreținut, și mai ales, ieftin de întreținut. Nu cred că mai este vreo marcă de mașini cu piese atât de ieftine.
Ferește-t de Renault, Peugeot, Seat, sau orice marcă rară la noi pe piață, sunt scumpe la reparații.

Ford, Fiat, nu ma pronunț, nu am condus și nici nu cunosc pe nimeni care să dețină una.

4 răspunsuri:
| robroy a răspuns:

Opel, ford, dar si astea in functie de cati bani dai pe ele, sa fie atenti parintii tai la motor, la cutie, sa intrebe ce ulei foloseste ca este ff important, daca opteaza pentru benzina sa nu scoata fum la pornire, indiferent ce fum, negru, alb, albastrui.

| StefanCristi55 a răspuns:

Mai bunicele ar fi Ford,Skoda, Volkswagen, chiar si Opel.Dar nu trebuie sa te uiti numai la pret, ci si la cat consuma, care e pretul de reparatii. Indicat ar fi sa cumpere una pe motorina.

| cris7716 a răspuns:

Se poate feri si de renault, in cazu in care nu vrea sa isi bage toti banii castigati in ea (experienta personala)

| David007 a răspuns:

Pai in afara de mercedes si bmw ar mai fi audi volkswagen skoda ar mai fi, ar trebui sa se fereasca de cele cu consum mare dupa parerea mea