| Whitesnake99 a întrebat:

Pe ce culoare se vad cel mai putin zgarieturile, semnele, imperfectiunile etc. pe vopsea? Alb, gri, negru?

Răspuns Câştigător
| Anemona19920315 a răspuns:

Pe alb se vede cel mai putin, pe negru se vad mai rapid zgarieturile am avut si eu masina pe negru si se vad groaznic de urat am schimbat masina acum am pe alb si nu se vad

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pui o folie alba pe masina si scapi de stres

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe negru. Am avut 2 masini negre. E groaznic sa le întreții

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Albul ascunde total zgarieturile ori problemele de luciu, insa afiseaza mizeria, si mai ales punctele de rugina.
Culoarea "perfecta" este griul metalizat deschiz, nu se observa nimic pe ea.
La polul opus, negrul lucios este cea mai pretentioasa culoare.

| 90210 a răspuns:

Alb