| J7anine a întrebat:

Pentru ce dotari optionale ati fi dispusi sa platiti la achizitionarea unui autoturism?

8 răspunsuri:
| andreutz a răspuns:

Trapa...comenzi pe volan...mp3 player...incalzire pe scaune (sport daca se poate)...suspensii pneumatice... jante acceptabile, nu de tabla...si daca e posbil tractiune 4x4, desi asta nu e chiar o optiune...nu mai zic de geamuri si oglinzi electrice, heliomate...astea deja incet incet fac parte din pachetele standard...

| sigmanet a răspuns:

Pentru dotarile ce ofera siguranta si confort.

| leluc a răspuns:

Incalzire in scaune, mp3 player (in functie de varsta cu sau fara magazie de cd-uri), jante, navigatie

| J7anine explică:

Mai concret? un model de masina si ce anume te-ar convinge sa dai bani pe functiuni extra ( de ex. pentru siguranta, confort, consum mai redus...)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Dacă mașina are tot ce poate să ofere: siguranță, confort și siguranță este super ok.
Banii nu au valoare în fața vieții când este vorba de o mașină
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Full option.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună din nou.
Am achiziționat o mașină franțuzească.
Am mai plătit opțional climatronicul pentru confort. Restul le avea în prețul ei: abs, arbaiguri, CD, comenzi pe volan, reglarea scaunului pe înălțime, reglare volan, închidere centralizată, blocarea ușilor în curbă, etc.
Acum, toate firmele auto oferă în prețul mașinii multe opțiuni la nivel standard.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incalzire.