| Porto1995 a întrebat:

Pentru cei cu probleme cu scurgerea de benzina la Mercedes a class 140 din 98 curgerea benzinei după ce nu o pornești 2 zile, trebuie scos rezervorul fiind din tabla dacă curge benzina mereu a ruginit și e crăpat în cel mai rău caz, iar dacă curge o data la 2 zile când nu mai pornești mașina e de la furtunul și colierul ruginit de la rezervor, eu tocmai am rezolvat problema, am schimbat furtunul și colierul, am avut noroc cu o cunoștință pe la țară de avea service și m-a rezolvat cu 150 lei dat jos rezervorul, verificat, schimbat furtun nou și colier pus la loc pe mașină, de evitat serviciul de la Timpuri Noi, Bizon auto.

1 răspuns:
| AmandinaDragan a răspuns:

Cauti gaurile, le pui cep de lemn si ''masina'' e ca si noua! Ha ha ha ha ha!